Mieszkanie we Wrocławiu

Ile kreatywności i uśmiechu można pomieścić na 100 mkw? Niezliczone ilości! Szczególnie gdy przestrzeń została zaaranżowana z myślą o tych, którym nie brakuje ani wyobraźni, ani chęci do zabawy.
Strefa dzienna tętni życiem – dominuje tu ponad trzymetrowa wyspa kuchenna, zachęcając do rodzinnego gotowania i wieczornego biesiadowania z przyjaciółmi. Jej blat, zlew i półki boczne wykonane zostały z plastycznego Corianu.
Do strefy nocnej, w której znajdują się sypialnie i łazienka, prowadzą wyjątkowo funkcjonalne, dwuelementowe schody. Pierwsza ich część to schody skrzyniowe. Od strony wejścia do mieszkania sprytnie skrywają szafkę na buty, od strony salonu pełnią funkcję ścianki medialnej. Druga część, lekka wspornikowa, prowadzi bezpośrednio do krainy snu i odpoczynku.
Fundamentem całego mieszkania jest cicha i ciepła podłoga korkowa.
Aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim, której charakterystycznym elementem jest m.in. biała cegła, towarzyszą naturalne materiały, takie jak drewno, len czy dywan z trawy morskiej. To właśnie czyni wnętrze ciepłym i przytulnym, dając wytchnienie po trudach dnia codziennego.

Lokalizacja: Wrocław, okolice Parku Grabiszyńskiego
Przeznaczenie: mieszkanie dla młodego małżeństwa z dwójką dzieci
Główny cel: stworzenie otwartej przestrzeni, sprzyjającej rodzinnemu życiu
Założenia: brak symetrii i kontrolowany chaos
Projekt wnętrz: Patrycja Dąbrowska
Zdjęcia: Photez

YOUR COMMENT